لایق برحق:قرآنیان اگر طبق ضوابطی در کنار یکدیگر جمع بشوند، بی‌شک به پیشرفت قابل‌توجه ای خواهند رسید

اختصاصی پایگاه خبری حافظون گیل:استاد اسماعیل لایق برحق از اساتید قرآنی استان جمع شدن قرآنیان به صورت صنف و اتحادیه را عامل رشد جامعه قرآنی دانست که    باعث ایجاد وحدت رویه در فعالیت های قرآنی خواهد شد.

اسماعیل لایق برحق در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حافظون گیل در حاشیه نشست هم‌اندیشی اساتید قرآنی گیلان که به همت اتحادیه موسسات و تشکل های قرآن و عترت و انجمن پیشکسوتان جمعیت قرآنی گیلان در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان برگزار شدبا اشاره به اینکه سالیان متمادی است در فعالیت‌های قرآنی حضور دارم اظهار کرد: در ابتدا به‌عنوان قاری در محافل و مجالس قرآنی حضور پیدا می‌کردم اما از سال 1372 رسماً کار تدریس و آموزش فنون تلاوت قران را آغاز کردم.
وی با اشاره به اینکه جامعه قرآنی هم سو با همه اقشار مختلف جامعه، قطعاً کم‌وکاستی‌هایی دارد افزود: علی رفم شکوفایی حوزه قرآن بعد از انقلاب اسلامی اما قطعاً در زمینه آموزه‌های قرآن در جامعه به‌اندازه فنون تلاوت قرآن فعالیت انجام‌نشده است.

این فعال قرآنی استان گیلان با بیان اینکه ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه نیاز به فرهنگ‌سازی دارد گفت: فرهنگ‌سازی باید توسط مسئولان و دستگاه‌های زی ربط انجام شود.
لایق بر حق با اشاره به اینکه هرجایی که به‌صورت صنفی و اتحادیه‌ای عمل شده، رشد قابل‌توجه ای داشته است بیان کرد: جمعیت قرآنیان نیز اگر طبق ضوابطی در کنار یکدیگر جمع بشوند، بی‌شک به پیشرفت قابل‌توجه ای خواهند رسید.

وی با بیان اینکه باید برای صنف قرآنی مدنظر سازوکاری ویژه تعریف شود خاطرنشان کرد: سازوکار منظم برای اتحادیه‌ها و صنف‌ها وحدت رویه ایجاد می‌کند.

این فعال قرآنی استان گیلان با بیان اینکه دستگاه‌های فرهنگی که در حوزه قرآنی مسئولیت دارند باید وارد کار شوند گفت: مسئولان باید کمک‌کار جمعیت قرآنی جامعه باشند و به جلساتی که امروز با کمترین بضاعت تشکیل می‌شوند کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Next Post

مرادی تأکید کرد: رسمیت دادن به اتحادیه برای صدور مجوز مؤسسات قرآنی/ مسئولان به فرآیند انحلال دو اتحادیه سابق کمک کنند

د ژانویه 28 , 2019
پایگاه خبری حافظون گیل به نقل از ایکنا:مدیرعامل اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت گیلان گفت: در کشور، اصناف مختلف وجود دارند و پروانه فعالیت را خود صنف می‌دهد و دستگاه حاکمیتی در آن دخل و تصرفی ندارد، لذا به رسمیت شناختن اتحادیه به عنوان صنف […]

صدای ناب