هدیه ۵۰۰ تومانی رهبری بخاطر قرآن نخواندن!

هدیه ۵۰۰ تومانی رهبری بخاطر قرآن نخواندن!

«قبل از انقلاب من سیزده ساله بودم که از طرف اداره اوقاف در مسابقات سراسری قرائت قرآن مشهد شرکت کردم. در افتتاحیه مسابقات یکی از داوران از من خواست تا قرآن بخوانم.»

به گزارش ایسنا، روزنامه «کیهان» در ادامه از قول سیدجواد سادات فاطمی از قاریان مشهد نوشت: «من به علت اینکه جلسات از طرف دستگاه شاهنشاهی بود نپذیرفتم. او اصرار کرد و من باز جواب رد دادم. در کنار من پیرمرد تاجری بود که مرا می‌شناخت. به من گفت: جواد، چرا نمی‌روی قرآن بخوانی؟ من گفتم: نمی‌خوانم. گفت: اگر بروی پنجاه تومان به تو خواهم داد، گفتم: نمی‌روم. گفت: اگر بروی صد تومان می‌دهم، گفتم: نمی‌روم. گفت: دویست تومان می‌دهم، گفتم: حتی اگر ۵۰۰ تومان هم به من بدهی، قرآن نخواهم خواند. بعدها پیرمرد جریان را برای پدرم نقل کرده بود.

روزی خدمت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بودم، همین طور که آقا مشغول صحبت بودند، یک دفعه صحبتشان را قطع کردند و فرمودند: من یک بدهی به جواد آقا دارم و پانصد تومان از جیب خود درآوردند و به من دادند. من متعجب ماندم. آقا فرمودند: خودت هم نمی‌دانی برای چه به تو بدهکارم؟! ما همیشه به‌خاطر قرآن خواندن شما جایزه می‌دادیم ولی این‌بار به‌خاطر قرآن نخواندنت به شما هدیه می‌دهیم. بعدها فهمیدم که جریان قرآن نخواندن مرا پدرم برای ایشان نقل کرده بود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Next Post

تکریم آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی از خادم برجسته قرآن کریم

ج ژانویه 22 , 2021
چندی پیش آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی مرجع عالی قدر عالم تشیع طی تماس تلفنی با آیت‌الله دکتر سید محمد باقر حجتی از فعالیت‌های گرانبار قرآنی ایشان تجلیل کردند. در پی این اقدام عبدالهادی فقهی‌زاده معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «چند روزگذشته خبر تماس آیت‌الله العظمی […]

صدای ناب