استاد لطفی نیا: محتوای خود را برمحورتواصی به حق وتواصی به صبرشکل دهید

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی حافظون گیل: در پی راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی حافظون گیل از سوی موسسه تسنیم قرآن و عترت استان گیلان که نخستین پایگاه خبری تحلیلی قرآنی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و هدف از تشکیل آن انعکاس فعالیت های قرآنی استان و تحلیل و بررسی رویدادها و وضعیت قرآنی استان گیلان است از استاد حاج محمود لطفی نیا درخواست شد در طلیعه فعالیت این پایگاه اطلاع رسانی دست اندرکاران این رسانه را از نصایح و هدایت های خود بهرمند کنند.

متن زیر پیام استاد فرهیخته گیلان خطاب به دست اندرکاران این رسانه قرآنی است باشد تا این پیام منشوری برای فعالیت های آتی این رسانه که شعار “تریبون قرآنیان گیلان”  را برای خود برگزیده است و چراغ راه این حرکت در فضای رسانه و دنیای مجازی باشد. ولله مستعان

۲۲۲۲۲۲۲۲۲بسم الله الرحمن الرحیم
و صلی الله علی محمدوآله الطیبین الطاهرین .
سلام علیکم،
اقدام شایسته مؤسسه قرآنی تسنیم در تأسیس و راه اندازی سایت خبری تحلیلی «الحافظون»درحوزه اختصاصی فعالیتهای قرآنی مایه سروروامیدواریست ، با گستره ی پهناوری که فضای مجازی از حیث فعالیتهای فکری وفرهنگی دربین نسل حاضر و نسلهای آتی دارد و خواهدداشت ، بر عناصروفعالان قرآنی است تا به تناسب ، ارتباط مثبت خودرا با اهالی دنیای مجازی گسترش دهند.
ازاین رو وظیفه ایمانی همه عناصر و فعالان قرآنی است تا با مشارکت مادی و معنوی در این حرکت قرآنی که در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری (سلمه الله)«اقدامی راهبردی » محسوب می شود، به تقویت و رشد روزافزون آن کمک کنند.
بدیهی است هر حرکت قرآنی باید شرایط اساسی توصیه شده درقرآن را در خود فراهم آورد تا ازسایر اجناس فعالیتهای فرهنگی در فضای مجازی ممتاز گردد و ازنورو حقیقت قرآنی بهره ببرد. پس اولاً باید براساس تقوای الهی حرکت خود را بیآغازد ودرمسیر حرکت نیز باپدیده های پیش رو چه از درون فضای سایت وچه از بیرون آن مواجهه به تقوا نماید. (چرا که اول وظیفه قرآنیان آن است که بارعایت حدودالهی وموازین اخلاقی مبتنی بردستورات قرآن کریم موجبات رضای حق و اعتماد عمومی را فراهم آورند.)
ثانیاً، درجهت اعتصام به حبل الله واجتناب از تفرقه بین قرآنیان عمل نماید.تا نمونه ای از پیروی صادقانه ازامامت وولایت باشد.
ثالثاً، د. تا از خطا و شتابزدگی مصون بماند.
رابعاً، هوشیارانه از انتشارپیامهای شیطان وعناصر نفوذی او بپرهیزد ودر مواجهه با رخنه شیاطین و وسواس خناس همواره به خداوند پناه برده وشجاعانه با آن مقابله نماید.
خامساً، کوچکترین حرکت وفعالیت قرآنی در گوشه وکنار منطقه را انعکاس داده و با ارائه تحلیلها و نقدهای بجا و منصفانه مایه آگاهی و هوشیاری فعالان قرآنی از اخبار و اطلاعات بروز استان ، کشور و جهان بوده و افکار ، ایده ها و سخنان فعالان قرآنی و مطالبات آنان را به سمع مسئولین ذی ربط برساند.
والله الموفّق المعین . محمود لطفی نیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Next Post

آیت الله محمد شجاعی درگذشت

د دسامبر 28 , 2015
پایگاه اطلاع رسانی حافظون گیل: آیت الله محمد شجاعی از اساتید اخلاق و تفسیر و از شاگردان علامه طباطبایی و حضرت امام خمینی درگذشت. آیت الله محمد شجاعی از اساتید تفسیر و اخلاق و از شاگردان علامه طباطبایی امروز بعد از حدود یک ماه حضور در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان […]

صدای ناب