محفل انس با قرآن در رودسر برگزار شد

محفل انس با قرآن به مناسبت هفته قرآن و عترت گیلان با حضور قاریان برجسته استانی در شهرستان رودسر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حافظظون گیل به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی گیلان، عصر دوشنبه محفل انس با قرآن به مناسبت هفته قرآن و عترت گیلان با حضور قاریان برجسته استانی در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودسر برگزار شد.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه در گفتمان فرهنگی دولت فعالیت‌ها بر پایه قرآن و مسجد نهادینه شده است، اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این مسیر حرکت می‌کند.

رضا ثقتی با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی اکثراً توسط خود مردم و با پشتیبانی سازمان‌ها اجرا می‌شود، افزود: فعالیت انجمن‌های فرهنگی زمینه ساز پیشرفت و توسعه در امور فرهنگی است.


وی با تأکید بر اینکه احیای انجمن‌ها در دستور کار قرار دارد و در این مسیر به دنبال تمرکززادیی هستیم، ادامه داد: میدان عملیات فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در شهرستان‌ها است .

 ثقتی با اشاره به اینکه بسیاری از نخبگان فرهنگی و قرآنی در سطح شهرستان‌ها حضور دارند، اظهار کرد: هفته قرآن و عترت فرصتی مناسب برای بهره مند شدن از فیوضات ماه مبارک رمضان است.

وی با بیان اینکه قرآن باید به فرهنگ و هنر آراسته شود، ادامه داد: تأثیرگذاری هنر در این امر اجتناب ناپذیر است، تصریح کرد: محفل‌ها و حوزه‌های مختلف هنری، رسانه‌ای و دیگر بخش‌های هفته قرآن و عترت در حال اجرا است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.