فرهنگ و هنر باید به با معارف قرآن آراسته و مجهز شود

قرآن یک گنج ارزشمند است و فرهنگ و هنر باید به آن مجهز و آراسته شود زیرا تأثیرگذاری هنر امری اجتناب‌ناپذیر به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری حافظون گیل «رضا ثقتی» دوشنبه، ۲۹ فروردین در محفل انس با قرآن به مناسبت هفته قرآن و عترت در شهرستان رودسر اظهارداشت: مردم شهرستان رودسر همواره اهل تفکر و دیانت بوده و هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ابراز داشت: میدان عملیات فرهنگی ما در شهرستان‌ها قرار دارد و معتقدیم شهرستان‌ها باید به عنوان محور قرار گیرند زیرا از استعدادهای بسیار زیادی برخوردار هستند. 

ثقتی با تاکید بر اینکه خیل عظیمی از نخبگان قرآنی، فرهنگی و هنری گیلان در شهرستان‌های مختلف گیلان حضور دارند اذعان کرد: ذائقه و میزان درک مردم شهرستانهای مختلف استان گیلان در حوزه فرهنگ و هنر بسیار عمیق و گسترده است. 

وی ضمن اشاره به هفته قرآن و عترت و برنامه‌های ویژه این مناسبت اظهار داشت: قرآن یک گنج ارزشمند است و باید به زیور فرهنگ و هنر آراسته‌تر و مجهزتر شود زیرا تأثیرگذاری هنر امری اجتناب‌ناپذیر به شمار می‌رود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: پیشنهاد می کنم چنین محفل هایی در مساجد هم برگزار شود تا بتوانیم بحث قرآن محوری و مسجد محوری را به شکل عملی پیاده‌سازی نماییم.

ثقتی فرهنگ و ارشاد اسلامی را نهادی که دولت تکالیف بسیار زیاد و متنوعی برای آن قائل شده است نامید و یادآور شد: جامعه هدف ما در اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی نوجوانان است زیرا دشمن شبانه روز در حال تلاش است تا هر طور که می‌تواند نقشهای خود را روی این قشر خاص از جامعه پیاده‌سازی کند.

وی خاطرنشان کرد: امسال کنگره بین‌المللی میرزا کوچک جنگلی در گیلان برگزار می‌شود و قصد داریم بخشی تحت عنوان روایتگری نهضت جنگل برای دانش آموزان را به آن اضافه نماییم که البته بودجه‌های خوبی هم برای انجام این کار در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.