«بداهه نویسی آیات کلام آلله مجید» در رشت

مراسم بداهه نویسی آیات قرآن کریم به همت شهرداری منطقه دو رشت و با مشارکت انجمن خوش نویسان استان گیلان به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع) در مزار دکتر حشمت رشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حافظون گیل به نقل از خبرگزاری شبستان از رشت، «هادی رمضانی» در مراسم بداهه نویسی آیات قرآن کریم که امروز(یکشنبه، ۲۸ فروردین) همزمان با میلاد امام حسن مجتبی (ع) و به همت شهرداری منطقه دو رشت و مشارکت انجمن خوش نویسان استان گیلان در جوار مزار دکتر حشمت رشت برگزار شد با اشاره به اینکه هنر و خوش نویسی از شاخصه های ایران اسلامی است گفت: خوشنویسی بهترین روش برای گسترش فرهنگ زبان هنر است.

رییس کمیسیون توسعه پایدار شورای شهر رشت با بیان اینکه فرهنگ خوشنویسی باید در جامعه ترویج یابد افزود: مسئولان آموزش و پرورش آموزش خوشنویسی به دانش آموزان را در دوران مدرسه جدی بگیرند.

وی همچنین برگزاری چنین اقدامات فرهنگی نظیر بداهه نویسی آیات کلام الله مجید در ماه مبارک رمضان را منجر به گسترش فرهنگ دینی و قرآنی در جامعه دانست.
«یوسف یزدانی» نیز در این مراسم بیان کرد: به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع) و با مشارکت انجمن خوش نویسان گیلان مراسم بداهه نویسی آیات کلام الله مجید در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در مزار دکتر حشمت برگزار شد.
مدیر منطقه دو شهرداری رشت هنر را بهترین زبان برای ترویج فرهنگ و مفاهیم قرآنی و دینی عنوان کرد و افزود: فرهنگ ایرانی و اسلامی می تواند با زبان هنر برای نسل های مختلف تبیین شود.
گفتنی است، در این مراسم که «محمدحسین واثق کارگرنیا» رییس شورا، «مهدی نوری هریس» رییس کمیسیون عمران شورا و «سید حسین رضویان» رییس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی رشت نیز حضور داشتند از ۹ نفر از خوشنویسانی که در مراسم حضور داشتند تجلیل به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.